تبلیغات
بسیج ولایت - اخلاق یکی از درس‌های بزرگ ماه رمضان

بسیج ولایت

به امید دنیایی بهترو سرزمینی آبادتر

آگهی آگهی

اخلاق یکی از درس‌های بزرگ ماه رمضان

امام جمعه شهرستان بهار گفت: ماه مبارک رمضان درس‌های زیادی برای ما مؤمنین دارد که یکی از این درس‌ها، درس اخلاق و تمرین اخلاق است.

اخلاق یکی از درس‌های بزرگ ماه رمضانبه گزارش خبرگزاری بسیج از بهار، حجت‌الاسلام حبیب‌الله حاتم‌نیا در خطبه نماز جمعه این هفته شهر بهار در جمع نمازگزاران اظهار داشت: ماه مبارک رمضان درس‌های زیادی برای ما مؤمنین دارد که یکی از این درس‌ها، درس اخلاق و تمرین اخلاق است.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه تمرین تمام فضائل است و اخلاق حسنه مؤمنین یکی از این فضائل است، افزود: بدرفتاری و بدگفتاری از خصوصیات مؤمنین نیست و باید در این ماه خدا خود و خانواده خود را تشویق به اخلاق کنیم.

امام جمعه بهار در ادامه جواز عبور از پل صراط را  اخلاق دانست و گفت: در قیامت 50 ایستگاه وجود دارد و هر ایستگاه یک هزار سال طول می‌کشد و در بررسی اعمال خداوند به انسان‌های با اخلاق و خوش اخلاق امتیاز ویژه‌ای می‌دهد و این عمل یعنی اخلاق به فریاد انسان می‌رسد. 

وی افزود: یکی دیگر از درس‌های ماه رمضان نیکوکاری و بخشش است و کمک به نیازمندان و فقرا بسیار مورد توجه خداوند است.

حاتم‌نیا در ادامه خاطرنشان کرد: حسنات توأم با اخلاق معنا پیدا می‌کند و این ماه مبارک رمضان بهترین ماه برای انجام حسنات در خصوص دادن اطعام به فقرا است.

وی در ادامه به 15 ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: میلاد امام حسن مجتبی(ع) در 15 ماه رمضان قرار دارد و از ویژگی‌های امام حسن(ع) کرامت و اخلاق ایشان است و ما باید در زندگی خود کرامت امام حسن مجتبی(ع) را الگوی خود قرار دهیم.

امام جمعه بهار در خصوص خصومت‌های آمریکا با ایران گفت: به سیاست‌های غلط و بی منطق آمریکا نمی‌شود اعتماد کرد.

وی افزود: ما در مقابل زیاده طلبی و فزونی خواهی آمریکا‌ئی‌ها و شخص ترامپ کوتاه نمی‌آییم و شخص ترامپ چهار غلط بزرگ کرده از جمله بازرسی از مراکز نظامی ما و پایان دادن به برنامه موشکی و توقف هسته‌ای و عدم حمایت از جبهه مقاومت که ما در جواب به ترامپ می‌گوییم که شما مشکلات خود را حل کنید و  از جنایات خودتان در عراق و سوریه و فلسطین بردارید.

حاتم‌نیا در ادامه با بیان اینکه نمی‌شود به آمریکا و اروپائیان اعتماد کرد، گفت: حرف آنها تماما اتهام زنی و دروغ است و پایبند به هیچ اصولی نیستند و درد آنها اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه است و بحث موشکی و هسته ای و... بهانه است تا اسلام ناب را از ما بگیرند .


گالری تصاویر

تمامی حقوق مطالب سایت متعلق به وبلاگ بسیج ولایت می باشد
طراحی و اجرا:سایت ستاپ