تبلیغات
بسیج ولایت - اولویت اصلی بسیج سازندگی چیس

بسیج ولایت

به امید دنیایی بهترو سرزمینی آبادتر

آگهی آگهی

اولویت اصلی بسیج سازندگی چیس

نعمان غلامی در جمع دانشجویان جهادگر گفت: اعتقاد و باورم این است كه باید گروههای جهادی را توسعه داد و طوری برنامه ریزی كرد كه با درك نگاه معنوی و عمیق جهادگران به سمت برداشتن گام های جهادی و انقلابی حركت كنیم و برای انتقال روحیه و سیره بچه های جهادی به سیستم های تشكیلاتی به شدت برنامه ریزی و تلاش كنیم زیرا نیروی جهادی در راه خدا گام برمی دارد و در نهایت نتایج كارها به نام نظام جمهوری اسلامی تمام می شود.

نعمان غلامی در جمع دانشجویان جهادگر گفت: اعتقاد و باورم این است كه باید گروههای جهادی را توسعه داد و طوری برنامه ریزی كرد كه با درك نگاه معنوی و عمیق جهادگران به سمت برداشتن گام های جهادی و انقلابی حركت كنیم و برای انتقال روحیه و سیره بچه های جهادی به سیستم های تشكیلاتی به شدت برنامه ریزی و تلاش كنیم زیرا نیروی جهادی در راه خدا گام برمی دارد و در نهایت نتایج كارها به نام نظام جمهوری اسلامی تمام می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی، نعمان غلامی، رئیس سازمان بسیج سازندگی كشور در همایش مسئولین و دانشجویان جهادگر در سالن بصیرت بسیج دانشجویی افزود: اولویت اصلی كه در این مسئولیت خطیر و مهم برای خودم و مجموعه بسیج سازندگی قرار داده ام و همواره با تمام وجودم عشق به این كار را در مسئولیت های قبلی در سپاه ایلام و سیستان و بلوچستان داشتم این است كه مجموعه ای كه با جهادگران در ارتباط است به سمت فضایی حركت كند كه شایستگی و لیاقت درك تلاش های خالصانه و صادقانه و بی ریای شما را كه با دستان خالی و گذاشتن از جیب خودتان كارها را پیش می برید داشته باشد.

غلامی با اشاره به اینكه باید این واقعیت را بپذیریم كه فاصله و شكافی بین جهادگران و مسئولین مربوطه وجود دارد افزود: یكی از فاصله ها و شكاف هایی كه بچه¬های جهادی را آزار می دهد عدم درك نگاه معنوی و عمیق آنها به زدودن محرومیت ها و برداشتن گام های بلند انقلابی و جهادی برای نشان دادن كارآمدی نظام با داشتن چنین نیروی توانمند و ظرفیت های عظیم است.

وی به بیان نمونه ای از تلاش جهادگران بسیجی در استان سیستان و بلوچستان اشاره كرد و اظهار داشت: هنگامی كه در استان سیستان و بلوچستان فراخوان نیروی بسیجی می كردیم، از آخرین گوشه شهر زاهدان یك بسیجی بلند می شد و برای اینكه نامش در دفتر بسیج ثبت شود و عشق خودش را به نظام و ارزش ها و شهدا نثار كند چون پول توجیبی برای پرداخت كرایه ماشین نداشت با پای پیاده می آمد. در چنین فضایی من و شمایی كه بابت ثانیه ها حقوق می گیریم از لحاظ شأن و منزلت و موقعیت قابل مقایسه نیستیم و اگر جنسمان از جنس بچه¬های جهادی نباشد باید بینمان مترجم باشد.

مسئول بسیج سازندگی اظهار داشت: اگر به دنبال پیدا كردن كوتاه¬ترین راه ها برای حل مشكلات گروه های جهادی نباشیم، بین مجموعه شكاف بوجود می آید و این شكاف لحظه به لحظه افزایش پیدا می كند تا جایی كه مرز جغرافیایی ایجاد می شود. لذا با این نگاه و روحیه در خدمت شما جهادگران هستم كه چنین اتفاقی نیفتاد و اولین جلسه رسمی را افتخار داشتم در جمع شما باشم و دیدگاه های شما را بشنوم و در راستای اجرایی شدن آنها برنامه ریزی خواهیم كرد.

غلامی تصریح كرد: بچه های جهادی در معرض انواع آسیب های جدی قرار دارند همانطوری كه با داشتن 34 سال سابقه كاری وقتی در سن شما بودم با همین دیدگاه كار می كردیم و هرگاه از مسیری رد می شدیم و می دیدیم كشاورزی و پیرمردی در مزرعه‌اش نشسته است همكاران را می آوردیم و كمك می كردیم یا اگر می شندیم كه خانه یتیمی در فلان جا مشكلی دارد بچه ها با هم بلند می شدند و كار را انجام می دادند. بچه های نسل اول سپاه چه آنهایی كه رفتند و چه آنهایی كه ماندند با كاركردهای جهادی ساخته شدند و بنابراین امروز شما نسلی هستید كه برای ادامه راه شهدا با گام‌های بلندتر و فعالیت های بسیار پیچیده تر در این بستر و فضای جهادی دارید ارزش پیدا می كنید، شما هم باید مواظب آسیب های كار باشید و اخلاص یعنی كار برای خدا كردن و بی نام ماندن و روی آنتن نرفتن و رسانه ای نشدن انسانها را می سازد و طعم و لذت این كار را به اعماق وجود انسان می برد و حتی تأثیر كار را هم بیشتر می كند.

غلامی بیان كرد: بسیج سازندگی وظیفه دارد كاركردهای شما را برای تأثیرگذاری بر فضای دستگاه های اداری كه حركت كندی دارد و جهادی نیست رسانه ای كند. شما باید در راستای عروج و تعالی خودتان در قالب گروه های جهادی تلاش كنید و ما نیز باید در زمینه ساماندهی گروه های جهادی برای استفاده از تجارب شما و انتقال دستاوردهای این گروه ها به همدیگر برنامه ریزی كنیم و بانك اطلاعاتی گروه های جهادی را ایجاد كنیم. داشتن بانك اطلاعاتی، بسیاری از مشكلات را حل می كند كه یكی از مزایای بانك اطلاعاتی افراد این است كه به سرعت می توان این ظرفیت عظیم معنوی را برای ساختن آینده كشور در اختیار دستگاه های اجرایی قرار داد. مزیت مهم دیگر این است كه می توان خیلی از ابتكارات و خلاقیت ها و پیشنهادهای شما را در راستای بهبود فضای كاری استفاده كرد.

مسئول بسیج سازندگی افزود: سازمان بسیج مستضعفین زیرساخت های مهمی در زمینه فناوری اطلاعات از جمله شبكه شباب را فراهم كرده است كه اگر در این حوزه ها مسلط شوید و جایی لازم باشد كاری اساسی توسط یك گروه جهادی انجام شود می توانید در بستر شباب بهترین و ناب ترین پیشنهادات را بگیرید و استفاده كنید.

وی با بیان اینكه خود متولد و بزرگ شده روستا است تأكید كرد: با مشورت بچه های روستای محل تولدم برای اینكه بتوانیم مشكلی را در روستا حل كنیم بدون دریافت هیچ گونه تسهیلات بانكی ایده ای مطرح شد و خیری پیدا شد كه با آموزش قالی بافی به 50 نفر از مردم محروم روستا، با هماهنگی سپاه منطقه از لحاظ در اختیار قرار دادن مربی و فضای آموزشی، این كار توسعه پیدا كرد.

رییس سازمان بسیج سازندگی اضافه كرد: در خیلی از روستاهای استان ایلام، مردم با علمی كردن كشاورزی آشنایی ندارند و این مسئله باعث شده كه بذری كه كشت می شود عملكرد زیادی نداشته باشد و چنانچه بذر اصلاح شده استفاده شود عملكرد افزایش می یابد لذا با هماهنگی پایگاه های روستایی در سطح حدود 250 تا 300 هكتار مزرعه الگویی ایجاد شد كه بذر اصلاح شده كشت شود و اگر در این سطح نیز عملكرد افزایش یابد می تواند سهم زیادی در توسعه كشاورزی منطقه داشته باشد. لذا اگر با برنامه ریزی در اردوهای جهادی حركت كنیم می توان با نگاه مطالبه گر و جهادی شما به موفقیت های مهم در عرصه جهاد اقتصادی دست پیدا كنیم.

غلامی در پایان خاطرنشان كرد: تلاش خواهیم كرد در مجموعه بسیج سازندگی پیشنهادات شما و مطالبات مسئول بسیج مستضعفین را كه طی چند روز گذشته مطرح شده است به برنامه تبدیل كنیم. نكته ای را كه سردار نقدی در این جلسه مطرح كردند به شما یادآوری می كنم كه حوزه محرومیت زدایی لذت و طعمی دارد كه وقتی گره¬ای را از زندگی یك یتیم باز می كنید سرعت حركت شما و عشق به كار شما را افزایش می دهد. اگر گروه های جهادی را در چنین بستری مدیریت كنیم می توانیم بازكردن گره ها را به سرعت افزایش دهیم.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

گالری تصاویر

تمامی حقوق مطالب سایت متعلق به وبلاگ بسیج ولایت می باشد
طراحی و اجرا:سایت ستاپ